PAPA Club Past Events

Koncert
Piotr Kajetan Matczuk

Miejmy Nadzieje
Piosenki na trudny czas

Najpiękniejsze Piosenki z Polskich Filmów i Seriali
Zapraszamy na wyjątkowy koncert, na który złożą się piosenki doskonale znane fanom poezji śpiewanej oraz autorskie utwory cenionego w Polsce muzyka, Piotra Kajetana Matczuka. Nie zabraknie piosenek z polskich filmów oraz klasyki polskiej piosenki literackiej. Optymistyczny i przyjemny nastrój gwarantowany. Z pewnością ten koncert spodoba się wszystkim, którzy cenią dobry tekst, przy akompaniamencie gitary. W tym koncercie powrócicie Państwo między innymi do najbardziej znanych i lubianych ballad, melodii i piosenek filmowych jak np.: „Prawo i pięść”, „Czarne chmury”, „Jan Serce”, „Noce i dnie”, „Stawka większa niż życie”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, a nawet do piosenek z  sienkiewiczowskiej trylogii w reż. Jerzego Hoffmana Nie zabraknie pieśni wesołych, które zaśpiewamy wspólnie. Będą także niespodzianki oraz anegdoty, które przeniosą Państwa w świat polskiego filmu. To wszystko stworzy niepowtarzalny klimat wzruszeń i humoru –będzie to wieczór pełen emocji, dobrego humoru i dobrej muzyki w perfekcyjnym wykonaniu.

Piotr Kajetan Matczuk
Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piosenki “Szlakiem Bardów”. Koncertował nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach, m.in. w USA, Ukrainie, Rosji, Litwie, we Francji, Holandii, Luksemburgu, Niemczech, Szwajcarii, Czechach, w wielu prestiżowych salach koncertowych na całym świecie, jak chociażby Columbiahalle w Berlinie czy sala koncertowa im. Piotra Czajkowskiego w Filharmonii Moskiewskiej. Ma w dorobku kilkanaście płyt, nagranych nie tylko z zespołem Piramidy, ale też z polskimi aktorami. Skomponował płytę „Dopokąd” dla Krzysztofa Tyńca i był kierownikiem muzycznym jego zespołu w Teatrze Ateneum w Warszawie. Płyta „Rok wojny” z jego autorskimi tekstami miała premierę w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command w Brunssum dla polskich żołnierzy dowodzących misją w Afganistanie. Wystąpił na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego w Fontanehaus w Berlinie z autorskim utworem „Charlie Checkpoint” a także w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Genewie. Skomponował muzykę do kilkunastu filmów dokumentalnych oraz kilku przedstawień teatralnych. Jest także cenionym producentem i realizatorem audiobooków.

Poprzednio Matczuk wystapil w PAPA Club z grupa Piramidy w 2019 roku w programie “Mickiewicz Akustycznie” w  Laguna Hills. Śpiewali  sentymentalne i humorystyczne piosenki do wierszy naszego wieszcza.

Click HERE to watch the video of the above conference.


„GROSZKI I RÓŻE”Koncert Dominiki Świątek i Andrzeja Perkmana

            Koncert składa się z dwóch części. Pierwsza to pieśni śpiewane niegdyś przez Ewę Demarczyk, czyli wielkie literackie i muzyczne arcydzieła takie jak: „Karuzela z Madonnami”, „Wiersze wojenne”, Skrzypek Hercowicz”, „Tomaszów”, monumentalny „Grande Valse Brillante”czy tytułowe „Groszki i róże”.

            W drugiej części natomiast zabrzmią pieśni genialnego polskiego poety i barda – Jacka Kaczmarskiego. Obok dobrze znanych „Naszej klasy” i „Źródła” wykonane będą mniej popularne pieśni takie jak: „Iskry  i łzy” czy „Mucha w szklance lemoniady”.

            Cały koncert to hołd dla wspaniałej polskiej poezji i polskich kompozytorów. To prezentacja bardzo ważnej części polskiej kultury i wspaniałej tradycji polskiej piosenki poetyckiej.

Dominika Świątek – wokalistka, kompozytorka, interpretatorka poezji, polonistka Kierownik muzyczny Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego, Wydała trzy płyty ze swoimi kompozycjami do wierszy polskich poetów: „Proroctwo” z poezją Juliusza Słowackiego, „Siódmy anioł” z poezją Zbigniewa Herberta, oraz „Coraz ciszej” do wierszy współczesnego poety Jerzego Hajdugi. Odznaczona medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużona dla kultury polskiej”.                  

Andrzej Perkman – pianista, kompozytor, aranżer, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, współpracuje z warszawskimi teatrami: m.in. Narodowym, Współczesnym, Dramatycznym, Rampa, Roma, Studio. 

Dominika i Andrzej występują razem od 10 lat. Ich koncerty zawsze przyjmowane są z dużym entuzjazmem i cenione za wrażliwość w interpretacji i kunszt wykonawstwa.


Polish American Performing Arts (PAPA) Club

zaprasza na

“Tanie Dranie -piosenki polskich kabaretow.”

i przedstawienie teatralne

“Tajemniczy Ogrod”

Kolo Teatralne Sami Swoi z Las vegas

Rezyseria 
 Iwona Podzorski


Saturday, June  1 2019 @ 7pm

John Paul II Polish Center

3999 Rose Dr , Yorba Linda  CA 92886

Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Bilety w cenie $35.00
Sprzedaż biletów przy wejściu do teatru, drzwi otwarte od 6.30pm

PROGRAM:

 1. Zespoł Dziecięcy: Polanie2. Spektakl: Wieczór Piosenki Kabaretowej: “Tanie Dranie “Piosenki z Kabaretów:
  Qui pro Quo
  Kabaret Starszych Panów
  Piwnicy Pod Baranami
  Kabaretu pod Egida4. Przerwa: kawa i herbata5. Przedstawienie teatralne ” Tajemniczy Ogród”6. Obiad: catering przygotowany przez Panią Beate Globisz w cenie biletu

   

  Spotkanie z aktorami
  Wspólne śpiewanie

calosc  poprowadzi  RAFAL STACHURA  BACA  

For additional information about what’s happening in the Polish American  community in California, go to www.PoloniaLife.net    

Darek Świątkowski
PAPA Club
Program Dyrektor

949-861-1835
Polish American Performing Arts (PAPA) Club 

zaprasza na spotkanie z

Profesorem Hubertem Chudzio

  Zachować w Pamięci.

Działalność Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń 

wykładowca akademicki, reżyser filmowy, scenarzysta
 

Niedziela , Marzec 10 2019 @12.30

John Paul II Polish Center

3999 Rose Dr

Yorba Linda Ca 92886

nasz gosc :Hubert Chudzio: Profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, historyk, filmowiec, podróżnik. Jest autorem i redaktorem naukowym kilkunastu książek z zakresu historii XIX i XX wieku. Kierownik kilkunastu zagranicznych misji naukowych do skupisk Polaków w USA, Kanadzie, Australii, Wielkiej Brytanii, RPA, Izraelu oraz Kazachstanie. W Tanzanii, Zambii, Zimbabwe i Ugandzie prowadził ekspedycje naukowe poświęcone dokumentacji i renowacji cmentarzy polskich uchodźców wojennych. Uczestnik, w charakterze dokumentalisty, dwunastu misji archeologicznych w Egipcie, Gwatemali i na Cyprze. Filmy dokumentalne w jego reżyserii były prezentowane w TVP, TVN, TV Planete i Discovery. Film “Ni Anch Nefertum – zapomniany kapłan” otrzymał Grand Prix Festiwalu Filmów Popularnonaukowych w Gdańsku. Dyrektor Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń UP.

For additional information about what’s happening in the Polish American  community in California, go to www.PoloniaLife.net

Darek Świątkowski
PAPA Club
Program Dyrektor

949-861-1835


Set against the backdrop of the 1950s Cold War in Poland,

two people of differing backgrounds and temperaments

begin an almost impossible romance.

Release date: December 21, 2018 (USA)
Director: Paweł Pawlikowski
Nominations: Palme d’Or, Cannes Best Actress Award, MORE
Languages: Polish, Russian, French, Italian, German, Croatian

Check local theaters for showtimes

 

Cold War Facebook Page


 

Agnieszka Chrzanowska

 

Agnieszka Chrzanowska Teledysk

“Bez Udziału Gwiazd”

*****************************************

Agnieszka Chrzanowska

aktorka, piosenkarka, autorka muzyki I tekstów

 

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, a wcześniej krakowskiej Szkoły Aktorskiej SPOT.

W latach 1996-2003 była związana z Piwnicą pod Baranami, brała udział w Kabaretach i występach Piwnicy w Polsce i za granicą, później z krakowskim klubem Alchemia, następnie przez dwa lata prowadziła założony wraz z Michałem Zabłockim Teatr Piosenki w Centrum w Krzysztoforach.

 

W 2004 roku, podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach, w Centrum Kultury Technopolis w Gazi   zaprezentowała album „Ogień Olimpijski” , na którym znalazły się jej kompozycje do wierszy Michała Zabłockiego. Album został nagrodzony przez Polski Komitet Olimpijski „Wawrzynem Olimpijskim” w dziedzinie Sztuki.

W latach 2010 – 2011 prowadziła jako Dyrektor Artystyczna Radiowy Teatr Piosenki w Radiu Kraków   i prowadziła autorską audycję „Nieobojętna częstotliwość drgań”.

Od 2016 roku prowadzi w Radiu Kraków autorską audycję „Radiowy Teatr Polskiej Piosenki, czyli jesteś tym, czego słuchasz”.

 

W  listopadzie 2013 roku odbyła się premiera albumu artystki „Piosenki do mężczyzny”  , gdzie znalazło się siedemnście premierowych utworów, napisanych w większości do własnych tekstów. Na płycie wystąpił gościnnie włoski wirtuoz akordeonu, Marco Lo Russo.

 

W 2014 roku,  w Bazylice Santa Maria In Aracoeli na Wzgórzu Kapitolińskim w Rzymie, odbyła się światowa premiera koncertu artystki „La Casa Sulla Roccia”/ „Dom na Skale”, z udziałem włoskiego wirtuoza akordeonu Marco Lo Russo. Koncert promował Kraków i Małopolskę i odbył się pod patronatem Ambasadora RP przy Stolicy Apostolskiej, Piotra Nowina – Konopki i we współpracy z Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach.  W 2015 roku koncert zastał zaprezentowany i zarejestrowany w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. W lipcu  2016 roku wydany w formie albumu „Dom na Skale. Live in Wadowice”.

 

Jest  autorką muzyki, tekstów i koncepcji artystycznej spektaklu w charakterze Kabaretowego Teatru Piosenki „Mężczyzna prawie idealny”. Całość została napisana dla aktora i wokalisty Artura Gotza.
Premiera spektaklu odbyła się w listopadzie 2013 roku w Teatrze Nowym w Łodzi. W roku 2015 ukazał się album z piosenkami z tego spektaklu.

 

W 2016 roku, w ramach Nocy Jazzu, odbyła się premiera koncertu JAZZ FAIR PLAY.  W koncercie gościnnie wystąpił  włoski wirtuoz akordeonu, Marco Lo Russo.  Podczas Nocy Jazzu w 2018 roku, planowana jest premiera koncertu JAZZ FAIR PLAY by Kuba Płużek & Agnieszka Chrzanowska.  W programie koncertu znajdą się piosenki Agnieszki w opracowaniu wybitnego pianisty jazzowego i kompozytora Kuby Płużka oraz jego własne utwory.

 

W sierpniu 2017 roku, w ramach Cracovia Sacra,  odbyła się krakowska premiera „Pieśni o Trójcy Świętej” ze słowami Michała Zabłockiego i muzyką Agnieszki. Koncert złożony jest z trzech części zawierających kolejno opowiści: Bóg Ojciec, Syn Boży, O Maryjo, Jej Syn, Jezus Prześwięty i Duch Święty. Wykonany został przez trzech wokalistów z towarzyszeniem trzech fortepianów, akordeonu, perkusji i instrumentów perkusyjnych, na których zagrał Wiesław Jamioł. Treść „Pieśni” przekazła Agnieszka Chrzanowska, Roman Klimowicz i Wojciech Pieczka.

 

W listopadzie 2017 roku, z okazji 20 lat pracy na scenie, odbył się Koncert Jubileuszowy „Piosenki napisane w Krakowie”.

 

NAGRODY, WYRÓŻNIENIA, NOMINACJE:

 

 • laureatka pierwszej nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej “Łykend” we Wrocławiu za piosenki “Ulica Rajska” oraz “Po drugiej stronie tęczy” ( 1997 rok )

 • laureatka trzech prestiżowych nagród na 21. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

za utwory “Camille Caludel” oraz “Pustka w środku” – III nagrody w konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki, Nagrody im. Agnieszki Osieckiej dla najlepszego studenta Festiwalu oraz Nagrody Niemiecko – Polskiego Towarzystwa Kulturalnego “POLONICA” ( 2000 rok )

 • laureatka trzeciej nagrody na warszawskim Festiwalu Sztuki Estradowej za utwory “Dług” oraz “Zakochały się chłopaki” ( 2003 rok )

 • nominowana do nagrody Fryderyk 2000, w kategorii Album Roku Poezja Śpiewana za płytę

“Cały   świat płonie”

 • nominowana do nagrody Fryderyk 2005 za płytę “Tylko dla kobiet”

W 2013 roku uhonorowana odznaką “Zasłużony dla Kultury Polskiej” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W 2017 roku uhonorowana odznaką Honoris Gratia, za załugi dla Miasta Krakowa

Czynnie wspiera organizacje działające na rzecz zwierząt, organizuje aukcje bierze udział w koncertach charytatywnych i akcjach interwencyjnych, została uhonorowna przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Krakowie statuetką „Dżoka”.

DYSKOGRAFIA:

1996 – „Słowa”
1998 – „Nie bój się nic nie robić” – wyd. POEMAT/BMG
2000 – „Cały świat płonie” – wyd. POEMAT/BMG
2004 – „Ogień Olimpijski” – wyd. UNIVERSAL MUSIC Poland
2005 – „Tylko dla kobiet” – wyd. UNIVERSAL MUSIC Poland
2009 – „Bez udziału gwiazd” ( +DVD „Agnieszka Chrzanowska na Kazimierzu” ) – wyd. POEMAT / IZABELIN STUDIO
2013 – „Piosenki do mężczyzny” – wyd. POLSKIE NAGRANIA / MAGNETIC RECORDS
2016 – „Dom na Skale. Live in Wadowice”  – wyd. UNIVERSAL MUSIC Poland

SPEKTAKLE:

„PAN KAZIMIERZ”- udział w spektaklu muzycznym o krakowskiej dzielnicy( reżyseria: Łukasza Czuj, teksty piosenek: Michał Zabłocki, muzyka do utworu: „Mojżesz”, „Helena Rubinstein” oraz „Madonna od demonów”: Agnieszka Chrzanowska ( również producentka muzyczna albumu z utworami ze spektaklu – Wyd. Poemat )

„WAJRUTKOWIE” – siedem wcieleń kobiecych w spektaklu muzycznym na podstawie poematu Michała Zabłockiego, w którym znalazło się siedem kompozycji Agnieszki, między innymi: „Piosenka polityków”, „Dług”, „Siostry Wajrutki” i „Wolna” ( reżyseria: Paweł Szarek )

W swoim dorobku ma ponad sto kilkadziesiat kompozycji do wierszy i tekstów wybitnych współczesnych polskich poetów, przede wszystkim Michała Zabłockiego, Włodzimierza Dulemby, Tomasza Adamskiego, Józefy Latos, Krzysztofa Sikory, Witolda Jędrzejczaka, Kamila Śmiałkowskiego i Zbigniewa Książka oraz swoich własnych. Jest też autorką muzyki do wiersza Czesława Miłosza „Przyypowieść o maku”, Wisławy Szymborskiej „Pożegnanie widoku”, Bolesława Leśmiana ”Śmierć wtórna” oraz Georga Trakla „Wieczór zimowy”. Wiele tekstów piosenk zostało przetłumaczonych na język grecki, angielski i francuski.

********************************************************

Polish American Performing Arts Club 

Zaprasza na spotkanie

Pani Dyrektor Marzena Kruk

Dyrektorem Archiwum, Instytutu Pamięci Narodowej

 „Zasoby Archiwalne IPN”

 Spotkanie odbędzie się 23 lutego 2018r.Piatek

W Ośrodku Polonijnym Im. Świętego Jana Pawła w Yorba Linda o godzinie 19: 30 w dużej sali

Zapraszamy

Darek Swiatkowski

PAPA Club

logo

************************************************* 

salute to vienna

*************************************************

*************************************************

Polish American Performing Arts Club 

Zaprasza na Spotkanie z podrozniczkami
pania Joanna Nowak i  jej 4 letnia coreczka Gaja
“Razem przez swiat “iileeofiioebdjkk
w Ośrodku Polonijnym w Yorba Linda
25 Czerwca 2017 godz 12.00

3999 Rose Dr, Yorba Linda, CA 92886

W niedziele, 25 czerwca br, o godzinie 12 w Polskim Osrodku im JPII W Yorba Linda bedziemy mieli okazje spotkac sie z pania Joanna Nowak i  jej 4 letnia coreczka Gaja.  Obie panie podroz zaczely w 2014 roku w Peru i przejechawszy 11 krajow Latinoameryki, dotarly do USA.

W trakcie slajdowiska pani Joanna podzieli sie swoim doswiadczeniem podrozowania niskobudzetowego, opowie jak podroz wplynela na rozwoj jej dziecka, podzieli sie refleksjami na temat ludzi, ktorych spotkaly oraz miejsc do ktorych dotarly.
Calosc prezentacji zostanie zilustrowana zdjeciami i filmami oraz polaczona ze sprzedaza wlasnorecznie robionej bizuterii.

Swe refleksje, przygody i przezycia p. Joanna zbiera w blogu: http://somosdos.fotowyprawy.com/  – ktory zdobyl prestizowa nagrode Podrozniczego Bloga Roku 2015.

Serdecznie zapraszamy!

http://somosdos.fotowyprawy.com/youtube/

 

*******************************************************************

Stanislaw Michalkiewicz

olish American Performing Arts Club

Zaprasza na spotkanie

z  STANISLAWEM MICHALKIEWICZEM

w dniu 10 czerwca 2017. ( sobota )
O godzinie 19:00

w Ośrodku Polonijnym w Yorba Linda

3999 Rose Dr, Yorba Linda, CA 92886

Wykład na temat:

„Polska  wobec kombinacji operacyjnych sluzb specjalnych polskich i obcych ”

wstep wolny  wyklad w jezyku polskim 

http://michalkiewicz.pl/index.php

https://www.facebook.com/Stanislaw.Michalkiewicz/

*******************************************************************

Combi

*********************************************************

Please join us at live performance of Passion of The Christ

April 7 2017 at 8pm
at
John Poul II Polish Center
3999 Rose Dr
Yorba Linda ,Ca 92886
Free admission
performance in English
live performance , big cast of 70 actors   from  Chicago

Q&A  music composer   Andrzej Warzocha

Passion

*******************************************************************

Polish American Performing Arts Club

and Polish Film Festival in LA presents:

 ——————————————————————————————————————————————————–

Friday, October 14, 2016

 ——————————————————————————————————————————————————–

7:00 p.m.

MERRY-GO-ROUND (Karuzela) by Robert Wichrowski (2014, 92 min.)

karuzela

Love, betrayal, friendship and secrets – these four notions best describe the contemporary story of four main characters in their twenties. Two childhood friends fall in love with the same girl. Both are dating her – one officially, the other behind his friend’s back. Both men can’t find satisfying jobs and decide to go to Afghanistan with the contingent of the Polish Armed Forces. The characters have to overcome their weaknesses and face the harsh reality as well as the consequences of the choices made in the past.

 ——————————————————————————————————————————————————–

9:00 p.m.

KARBALA by Krzysztof Lukaszewicz (2015, 115 min.)

karbala

Karbala focuses on the largest battle that Polish soldiers have fought since the World War II. April 2004, Iraq. On the Day of Ashura the militia of the Shiite cleric Muktada As-Sadr, supported by the jihadists, start an uprising in the Polish stabilization zone. The US command orders the Poles to hold the City Hall, the seat of the local authorities and police, loyal to the stabilization forces. Karbala City Hall is cut off, leaving inside 40 Poles and 40 Bulgarian soldiers with supplies of food and ammunition to 24h fight.

——————————————————————————————————————————————————–

Saturday, October 15, 2016

(in person: Jerzy ZalewskiAndrzej Warzocha)

 ——————————————————————————————————————————————————–

2:00 p.m.

GEISHA (Gejsza) by Radoslaw Markiewicz (2016, 90 min.)

geisha

Jakub Garda, or ‘Giant’, is a bouncer at a night club called ‘Geisha’. The boss of the local mafia offers him some extra work. On one of his missions, Giant runs into his handicapped brother Patrick, who lives in a refuge for the homeless, cared for by a young therapist named Maja. Giant is forced to choose between the world of Maja and Patrick and the one of the mafia boss and the beautiful Velvet, a hooker at the night club who happens to be in love with Giant.

——————————————————————————————————————————————————–

4:00 p.m.

THE STORY OF SWARM (ROJ) OR YOU HEAR BETTER UNDERGROUND   (Historia Roja czyli w ziemi lepiej slychac) by Jerzy Zalewski (2016, 135 min)

swarm

The Story of Rój is a tale about a 20-year-old youngster who forms a squad of anti-Communist guerillas after the Second World War. As a part of the National Military Union (Narodowe Zjednoczenie Wojskowe), the suqad of Swarm had fought until 1951, when its commandant was killed in the raid of joined forces of the communist army and secret police. This is a story of six years of fighting in the name of ‘God, Honor and Motherland’, and of many spectacular guerilla actions; a story of enforcing law where the Communist lawlessness ruled. At the same time it is a story of love, happiness and betrayal experienced by young partisans in the most intense period of their lives. Under the Communist rule, the history of Rój and other so-called Cursed Soldiers was completely falsified, and remains virtually unknown until today.

——————————————————————————————————————————————————–

7:00 p.m.

STRANGE HEAVEN (Obce niebo) by Dariusz Gajewski (2015, 104 min.)

 strange

Basia and Marek are a young couple of Polish immigrants in Sweden. One innocent lie triggers a family drama; their daughter is taken away by social services. The couple can’t agree on how to fight with the ruthless procedures of a modern state. Feeling powerless and desperate, they decide to act beyond the law.

——————————————————————————————————————————————————–

9:00 p.m.

“SMOLEŃSK” by Antoni Krauze SPECIAL  WEST COAST PREMIER

smolensk1

 ——————————————————————————————————————————————————–

Sunday, October 16, 2016

(in person:  Marek Tomasz PawlowskiMalgorzata Walczak,  Damian KocurTomasz Slesicki,   Marcin Bortkiewicz,  Jerzy Zalewski )

 ——————————————————————————————————————————————————–

2:00 p.m.

 DocumentariesTHE INTRODUCTION OF CHRISTIANITY A.D. 965 (Zaprowadzenie chrzescijanstwa R.P. 965)  by Marek Brodzki  (2016, 16 min. 30 sec.)THE SHUYSKY TSARS AT THE WARSAW SEYM (Carowie Szujscy na sejmie warszawskim) by Marek Brodzki (2016, 12 min. 30 sec.)THE TOUCH OF AN ANGEL (Dotkniecie aniola) by Marek Tomasz Pawlowski (2015, 59 min.)

 The Introduction of Christianity A.D. 965 (Zaprowadzenie Chrześcijaństwa R.P. 965)

965

 The famous painting by Jan Matejko depicts an event usually considered the beginning of Polish history. Completed in 1889, it is the first in Matejko’s series ‘The History of Civilization in Poland’. The Baptism of Poland was a turning point in the country’s history and culture. Matejko’s work reflects the state of historical knowledge about the event at the end of the 19th century. The painting contains many hidden meanings and symbols, which are discussed in the film. Matejko’s characters share the hopes and doubts they have with regard to this extraordinary event, while historians discuss various concepts concerning the beginnings of Polish statehood.

The Shuysky Tsars at the Warsaw Seym (Carowie Szujscy na sejmie warszawskim)

tsar

This 1892 painting depicts a little-known event in Polish history when Tsar Vasily IV Shuysky, along with his brothers, paid tribute to the King of Poland, Sigismund III Vasa, following the defeat of Russian troops at the battle of Klushino, on July the 4th, 1610. This was an unprecedented victory for the Polish-Lithuanian Commonwealth, which then regained the strategically important fortress of Smoleńsk that it had lost in 1514. For centuries, the tribute was a thorn in the side of Russian Tsars, who sought to suppress all memory of the event and destroy the documentary evidence. Even today, this unwillingness to admit that Russia had once been humiliated by Poland continues to be the topic of a lively debate. Jan Matejko approached the subject twice: in 1853, when he was just 15, and a year before his death, when he did the oil sketch that the film brings to life.

 The touch of an angel (Dotknięcie anioła)

aniola

A very personal, poetic memoir of a man – Henryk Schoenker, a son of the last leader of the Jewish Community in Oświęcim – who returns to the places where he found refuge as a Jewish boy during WWII. He finds his hiding places and bunkers still standing, bringing back horrific memories. The film emphasizes the role of Poles in saving persecuted Jews and indifference of the international community at large in the face of Nazi threats

FREE ADMISSION FOR ALL DOCUMENTARIES

——————————————————————————————————————————————————–

4:00 p.m.

ShortsEVIL DEEDS (Zle uczynki) by Piotr Domalewski (2016, 24 min.)FIRST (Pierwsze) by Monika Majorek (2015, 20 min.)WHAT I WANT (To, czego chc?) by Damian Kocur (2015, 30 min.)GRANDMA’S DAY (Dzie? babci) by Milosz Sakowski (2015, 30 min.)

 Evil deeds (Złe uczynki)

Max, a ten-year-old son of a hospital cleaner, has been caught trying to steal a patient’s wallet. The old pensioner decides not to report the theft and instead asks Max to complete three tasks. However, those turn out to be much more challenging than Max would ever expect.

First (Pierwsze)

First crush and first disappointments in the life of an 11-year-old Kid. During summer holidays the boy visits his grandfather in Ukraine. The film focuses on finding a connection between the world of adults and children through an intriguing relationship Kid has with an Ukrainian girl.

What I want (To, czego chcę)

Modern-day Silesia. Ariel is a 25-year old male whose entire life boils down to his beloved football team and his dog. For Karolina – a 20-year-old girl raising a small child by herself – the career of a cheerleader in one of the Silesian football clubs is an illusory chance for a better life. When these two meet each other, it leads to a clash of seemingly different desires, both rooted in solitude

Grandma’s day (Dzień babci)

Tomek needs money. He tries to pull a ‘grandparent scam’ on an elderly woman (Anna Dymna, one of the most acclaimed and popular Polish actresses). When it seems that everything is going according to plan, the woman suddenly exposes the scammer and locks him in her apartment. She has a deal for him.

GRANDMA’S DAY (Dzie? babci) by Milosz Sakowski (2015, 30 min.)

Tomek needs money. He tries to pull a ‘grandparent scam’ on an elderly woman. When it seems that everything is going according to plan, the woman suddenly exposes the scammer and locks him in her apartment. She has a deal for him.

FREE ADMISSION FOR ALL SHORTS

——————————————————————————————————————————————————–

6:00 p.m.

WILCZUR by Mateusz Kudla (2015, 13 min.) WALPURGIS NIGHT (Noc Walpurgi) by Marcin Bortkiewicz (2015, 74 min.)

Dr. Jacek E. Wilczur is one of the last Polish Nazi hunters. The 90-year-old former executor of the Home Army, sets off in the footsteps of his memories on a journey along with the director Mateusz Kudła, during which he speaks about the circumstances of the execution of death sentences to Nazis and the German agents, the search for hidden Nazi deposits and unusual discoveries made during his expedition to the underground city hollowed by the Nazis in the Owl Mountains (Góry Sowie).

  ——————————————————————————————————————————————————–

8:00 p.m.

THE STORY OF SWARM (ROJ) OR YOU HEAR BETTER UNDERGROUND   (Historia Roja czyli w ziemi lepiej slychac) by Jerzy Zalewski (2016, 135 min)

swarm

A young journalist interviews an opera diva. During the night, full of comic, farcical and dramatic events, not devoid of sex, violence and tenderness, they will learn a certain truth about themselves that will make them completely re-evaluate their lives.

An acclaimed debut feature starring Polish-American actress Małgorzata Zajączkowska and Polish-French actor Philippe Tłokiński.

——————————————————————————————————————————————————–

**********************************************************

Polish American Performing Arts Club

and Polish Film Festival in LA presents:

For movies descriptions and to purchase tickets please click below:

Friday, October 14, 2016

7:00 p.m. MERRY-GO-ROUND (Karuzela) by Robert Wichrowski (2014, 92 min.)
9:00 p.m. KARBALA by Krzysztof Lukaszewicz (2015, 115 min.)

Saturday, October 15, 2016

(in person: Jerzy ZalewskiAndrzej Warzocha)

2:00 p.m.

GEISHA (Gejsza) by Radoslaw Markiewicz (2016, 90 min.)

4:00 p.m.

THE STORY OF SWARM (ROJ) OR YOU HEAR BETTER UNDERGROUND   (Historia Roja czyli w ziemi lepiej slychac) by Jerzy Zalewski (2016, 135 min)

7:00 p.m.

STRANGE HEAVEN (Obce niebo) by Dariusz Gajewski (2015, 104 min.)

9:00 p.m.

“SMOLEŃSK” by Antoni Krauze SPECIAL  WEST COAST PREMIER

Sunday, October 16, 2016

(in person:  Marek Tomasz PawlowskiMalgorzata Walczak,  Damian KocurTomasz Slesicki,   Marcin Bortkiewicz,  Jerzy Zalewski )

2:00 p.m.

 DocumentariesTHE INTRODUCTION OF CHRISTIANITY A.D. 965 (Zaprowadzenie chrzescijanstwa R.P. 965)  by Marek Brodzki  (2016, 16 min. 30 sec.) THE SHUYSKY TSARS AT THE WARSAW SEYM (Carowie Szujscy na sejmie warszawskim) by Marek Brodzki (2016, 12 min. 30 sec.) THE TOUCH OF AN ANGEL (Dotkniecie aniola) by Marek Tomasz Pawlowski (2015, 59 min.)

4:00 p.m.

ShortsEVIL DEEDS (Zle uczynki) by Piotr Domalewski (2016, 24 min.) FIRST (Pierwsze) by Monika Majorek (2015, 20 min.) WHAT I WANT (To, czego chc?) by Damian Kocur (2015, 30 min.) GRANDMA’S DAY (Dzie? babci) by Milosz Sakowski (2015, 30 min.) GRANDMA’S DAY (Dzie? babci) by Milosz Sakowski (2015, 30 min.)

6:00 p.m.

WILCZUR by Mateusz Kudla (2015, 13 min.) WALPURGIS NIGHT (Noc Walpurgi) by Marcin Bortkiewicz (2015, 74 min.)

8:00 p.m.

THE STORY OF SWARM (ROJ) OR YOU HEAR BETTER UNDERGROUND   (Historia Roja czyli w ziemi lepiej slychac) by Jerzy Zalewski (2016, 135 min)
 
NEW LOCATION: 
Regency South Coast Village 3 
1561 Sunflower Ave, Santa Ana, CA 92704
 
program-10-13
 

**********************************************************

Stanislaw Gorka

**********************************************************

 

MCiesielkiewicz

Kongres Polonii Amerykańskiej  Południowej Kaliforni  

 Polish American Performing Arts Club

 Zapraszają na spotkanie

 z dr. Markiem Ciesielczykiem

autorem ksiazki:

“Polonijni agenci Sluzby Bezpieczenstwa”

w dniu 11 czerwca 2016r. ( sobota )
O godzinie 19:00


w Ośrodku Polonijnym w Yorba Linda

3999 Rose Dr,

Yorba Linda

Wyklad na temat:

Czy polonijnym agentom SB grozi deportacja z USA ?

 Dr Marek Ciesielczyk – profesor politologii University of  Illinois w Chicago, pracownik naukowy Instytutu Studiów Sowietologicznych w Bonn (Niemcy) i European Univesrity Institute we Florencji (Włochy), Dyrektor Centrum Polonii w Małopolsce, uhonorowany na wniosek Prezesa IPN przez Prezydenta Polski jednym z najwyższych odznaczeń państwowych – Krzyżem Wolności i Solidarności za walkę o wolną Polskę w okresie PRL-u.  W ub. roku poprzez swój protest wyborczy doprowadził do unieważnienia wyborów samorządowych w Tarnowie i sam został radnym w powtórzonych wyborach. Został jednym z laureatów w plebiscycie „SILNY CZŁOWIEK REGIONU 2015”. Jest autorem książki pt. „Polonijni agenci Służby Bezpieczeństwa”, którą będzie można nabyć na spotkaniu.

**********************************************************

plakat Naziemiec

***********************************************************************************

Kongres Polonii Amerykańskiej Południowej Kaliforni

Polish American Performing Arts Club

GBraun

**************************************************************

Pola Negra

Polish American Performing Arts Club

zaprasza
na przedstawienie Teatru Polskiego z Toronto  
“OPOWIESCI POLI NEGRI”

rezyser Kazimierz Braun
obsada
AGATA PILITOWSKA  & MARIA NOWOTARSKA
Sobota 7 Listopad 2015 o godz 19.00
 
Village Theater at 1140 N. Tustin Street, Orange, CA 92867
przedstawienie  w jezyku polskim
 
==============================

Sztuka autorstwa dramaturga Kazimierza Brauna to wzruszająca historia dawnej gwiazdy, dla której nie ma już miejsca w Hollywood,  Pola Negri, w którą brawurowo wcieliła się aktorka Agata Pilitowska, snuje swoją opowieść przy okazji kolejnego pobytu w USA. “To nie wizyta, to powrót” – podkreśla bohaterka spektaklu, jednak dla dawnej gwiazdy kina niemego wielki come back przed kamery okazał się niemożliwy. Słynna aktorka w zaciszu swej dawnej garderoby opowiada o ubogim dzieciństwie, początkach kariery, ogromnej sławie, romansach z Charliem Chaplinem i Rudolfem Valentino, a także o związku z ukochaną matką  – w tę rolę wcieliła się Maria Nowotarska. Pola tłumaczy się także z plotek o rzekomym romansie z Hitlerem, który był wielkim miłośnikiem jej talentu. Historia niemogącej się pogodzić z upływem czasu gwiazdy zachwyciła publiczność w Estoril ,Toronto i wielu innych miejscach  gdzie ze swoim spektaklem trafil Teatr Polski z Toronto – widzowie z zapartym tchem śledzili jej losy ukazane w dwugodzinnym spektaklu, okraszonym pięknymi strojami i fragmentami niemych filmów.  Zapraszamy serdecznie

 

***************************************************************

Film Festival 2015

Polish Film Festival in Los Angeles in Orange County

Village Theater

1140 N.Tustin Street, Orange,CA 92867

Saturday, October 17, 2015

(in person: Peter Sebastian Wrobell, Pawel Lucewicz)

 • 3pm WWJD (WHAT WOULD JESUS DO?) THE JOURNEY CONTINUES by Gabriel Sabloff (2015, 94 min.) (in person: Peter Sebastian Wrobell,)
 • 5 pmMY FRIEND THE ENEMY (Moj przyjaciel wrog) by Wanda Koscia (2013, 56 min.)
 • 6 pm STRONG COFFEE ISN`T THAT BAD (Mocna kawa wcale nie jest taka zla) (2014, 49 min.)
 • 7pm GODS (Bogowie) by Lukasz Palkowski (2014, 112 min.)
 • 9pm CARTE BLANCHE by Jacek Lusinski (2015, 106 min.) (in person: Pawel Lucewicz)

 **************************************************************** 

Monk

Monk

Zespół wokalny MONK to nietypowa formacja muzyczna. Choć nie używają instrumentów, słuchacze często mówią o nich, że dobrze „grają”. Swoją twórczość określają jako „współczesną jazzowo – popową muzykę a’capella”.

Ich muzyka to połączenie różnych gatunków takich jak: jazz, pop, rock, a nawet muzyka klasyczna w unikalny sposób – zero instrumentów, tylko głosy ludzkie. W ich repertuarze znaleźć można przeboje  muzyki pop (m.in. z repertuaru Michaela Jacksona, Queen, Stinga, Elvisa Presleya,), standardy jazzowe oraz składanki najpopularniejszych piosenek polskich artystów: Marka Grechuty, Czesława Niemena, Grzegorza Ciechowskiego, Mieczysława Fogga.

Monk powstał w 1995 roku, ale w obecnym składzie śpiewa od 2001 roku.  Zespół tworzą: Marcin Sobczyk, Grzegorz Ważny, Mirosław Pasek, Tomasz Stec, Piotr Cyz.

****************************************************************

Akademia_5-30-15

****************************************************************

Artur_Gotz

*******************************************************************

SMichalkiewicz

************************************************************************

Stan-Borys-PAPA

************************************************************************

Jazz_in_a_Ballroom

Join us for
JAZZ IN THE BALLROOM
a fundraiser supporting the Paderewski Festival in Paso Robles

 featuring Polish jazz virtuosos

Kuba Stankiewicz – piano
Darek ‘Oles’ Oleszkiewicz – bass
in a program of tunes by Victor Young and Bronisław Kaper

Saturday, May 9, 2015

Wine Reception (Epoch Estate & Cass Wineries): 7 p.m. / Concert: 7:30 p.m.
Park Ballroom, 1232 Park Street Paso Robles, CA 93446
Details & Tickets: www.paderewskifest.com

Also…

SAVE THE DATE!

This year’s Paderewski Festival in Paso Robles will be held November 5-8, 2015

_____________________

Polish Music Center USC
www.usc.edu/dept/polish_music

 ************************************************************************

Modjeska Art and Culture Club in Los Angeles

 in conjunction with

The Consulate General of the Republic of Poland in Los Angeles

 and

Odyssey Theatre Ensemble

proudly presents

 The Emigrants

 by

Sławomir Mrożek

***

March 25th, 26th, and 27th, 2015

8 p.m.

***

The Odyssey Theatre

2055 S. Sepulveda Blvd

Los Angeles, CA 90025

Tickets for Modjeska Club members and students are $14.

General admission tickets are $24

 For additional information please contact Mr. Andy Dowen, either by phone (818) 951-9550 or via e-mail: Andrew.Z.Dowen@modjeska.org

emigranci

Piotr Cyrwus and Szymon Kuśmider, renowned actors from Teatr Polski in Warsaw in a dark comedy by Mrożek and one of the most important plays of Polish and European drama of the second half of the 20th century…

Two emigrants from an unnamed country, an intellectual and a laborer, live together in the basement of a house somewhere in Western Europe. The intellectual emigrated for political reasons, the worker to find work … .

A powerful voice of the Polish playwright on the problems of emigration, alienation, home and much more…

Performance in Polish with English subtitles.

*************************

Jan Pietrzak

Stanislaw_Gorka

*********************************************** 

jack banner

poster
 
 
postcard back
 
******************************************************
 
Teatr Hybrydy

 

 ******************************************************

poster 230x300(1)

postcard front

********************************************************************

 

Polish Film Festival in LA – Special Screening in OC

Saturday October 11 2014

5PM “Deceived” (Oszukane) by Marcin Solarz

(Marcin Solarz in person after screening for Q&A at 6:30pm)

7PM “One Way Ticket to the Moon” (Bilet na ksiezyc ) by  Jacek Bromski

(Jacek Bromski in person after screening for Q&A at 8:30pm)

Ceny Biletów:

$15.00 ( $12.00 for PaPa , Polam, PNA, PAC)

2 movies  $25.00 ($20.00 for PaPa , Polam, PNA, PAC)

Kup Bilety Online

********************************************************************

Oszukane – rezyseria Marcin Solarz

oszukane poster duzy

Film, który pokazuje jak nieprawdopodobna sile potrafi w sobie znalezc czlowiek, gdy los wystawia go na wielka próbe. Przypadkowe spotkanie dwóch bardzo podobnych do siebie nastolatek prowadzi je do odkrycia nieprawdopodobnej pomylki sprzed lat. Historia sióstr podmienionych w jednym ze szpitali, naglosniona przez media wzbudzila ogromne emocje. Wstrzasnela zyciem dwóch rodzin, które od tego momentu nie bylo juz takie samo… Nawet zycie odnalezionych po latach sióstr…..(filmweb)

Info    –    Trailer

********************************************************************

Bilet na Ksiezyc – rezyseria Jacek Bromski

(director Jacek Bromski in person for Q&A session after screening)

bilet na ksiezyc maly

Rok 1969. Fascynujacy sie lotnictwem Adam (Filip Plawiak) zostaje powolany do wojska. Jednak, ku wlasnemu rozczarowaniu, dostaje przydzial do sluzby w… Marynarce Wojennej. Z Antkiem (Mateusz Kosciukiewicz), starszym bratem, wyruszaja nad morze. Podczas kilkudniowej podrózy przez Polske odwiedzaja starych znajomych i zawieraja nowe znajomosci. Antek – niepoprawny podrywacz i król nocnych lokali – chce przygotowac niesmialego brata do zycia. Jednak spotkanie z piekna i tajemnicza kobieta (Anna Przybylska) wywola mnóstwo komplikacji w zyciu Adama, inicjujac serie zaskakujacych wydarzen.

Info    –    Trailer

********************************************************************

Drodzy przyjaciele i czlonkowie PAPA Club,
serdecznie zapraszamy na pierwsze przedstawienie w sezonie 2014/2015!
(For english version of this page please click here)

Ordonka front postcard-pl

Polish American Performing Arts Club
zaprasza na
Teatr Polski z Toronto 

“TAJEMNICE ORDONKI”

(Secrets of Ordonka)

rez. Kazimierz Braun
obsada:
MARIA NOWOTARSKA & AGATA PILITOWSKA
SOBOTA, 13 WRZESNIA 2014 – godzina 19.00
 
Village Theater 1140 N. Tustin Street, Orange, CA 92867
po polsku z napisami angielskimi

================================
CIEKAWOSTKI:
 
 

Od Autora  http://www.teatrpolskitoronto.com/spektakle/ordonka/recenzje_ordonka.html

Kazimierz Braun  http://www.teatrpolskitoronto.com/biografie/braun.html

Maria Nowotarska  http://www.teatrpolskitoronto.com/biografie/nowotarska.html

Agata Pilitowska  http://www.teatrpolskitoronto.com/en/biografie/pilitowska.html

***

PAPA CLUB INVITES

POLISH MOVIE NIGHT AT VILLAGE THEATER

Walesa

Dear Friends

Please join us on Saturday June 7th 2014 at 7:00 pm for a movie night

Andrzej Wajda Film:

Walesa, Man of Hope

Village Theater 

1140 North Tustin St.
Orange Ca 92867

 Darek Swiatkowski

Papa Club 
www.PAPACLUB.NET

***

LOMBARD ZAPRASZA, NACISNIJ PLAY PONIZEJ!

POLISH AMERICAN PERFORMING ARTS CLUB

ZAPRASZA NA KONCERT ZNANEJ POLSKIEJ GRUPY ROCKOWEJ

LOMBARD

Lombard Live

WWW.LOMBARD.PL

9 MAJA , 2014 o 21.00 (9pm)
Village Theater 
1140 North Tustin Str
Orange Ca 92867
doors open at 8 pm

************************************************************************************

PAPA CLUB INVITES

MOVIE NIGHT

Officer's Wife

Dear Friends

Please join us on Saturday May 3rd 2014 at 7:00 pm for a double feature movie night

“The Officer’s Wife ” dir Piotr Uzarowicz (77min)

“Inka 1946” dir Natalia Koryncka Gruz (85 min)

Meet dir Piotr Uzarowicz after the screening for a Q&A session

Village Theater 
1140 North Tustin St.
Orange Ca 92867

PAPA Club presents a double feature event!

First, Uzarowicz’s “The Officer’s Wife” is about the director’s personal journey in exploring his family’s unknown history. It begins with roots in Katyn’s forest where 20000 Polish POWs were executed by Russian NKWD in 1940, through Siberian Gulags where families of those murdered in Katyn were deported. Their story was never supposed to be told—it’s covered in pain, fear, and years of silence since it was buried under countless lies. However TRUTH never dies.

The second movie tells the story of 17-year-old nurse, Danuta Siedzikowna (aka ”Inka”). She worked for the Polish Underground Army, who fought with the Russian “freedom bringing” Red Army and their servants. Saved by Polish soldiers from transport to Siberia, Inka join the troops as nurse, helping soldier hurt in battle on both her and the enemy’s sides.

You cannot understand the fierce resistance the Poles put up all around Poland, against the Soviet occupation, without understanding the Katyn Massacre. In the Soviet communist narrative, you only live if you are slave— there is no other option.

Darek Swiatkowski

Papa Club 
www.PAPACLUB.NET

*******************************************************************************

PAPA CLUB zaprasza na pokaz filmu “Uklad Zamkniety”  dnia 4/4/14 o godzinie 8pm

postacrd_front

postcard_back

***

Book Options

PAPA CLUB zaprasza na spotkanie z autorami oraz promocje ksiazki:

“Hollywood.PL”

Click here to play a video about this book! 

_HOLLYWOOD PL ANG PRINT Cover_001

_HOLLYWOOD PL ANG PRINT Cover_002

Strona internetowa ksiazki: http://www.hollywood-pl.com

Dnia 3/30/14 w niedziele o 12.00pm w Polskim Osrodku Jana Pawla II w Yorba Linda   

***

PAPA CLUB  cordially invites you to meet and talk to the authors of a new and exciting book:

“Hollywood.PL”

Book’s website: http://www.hollywood-pl.com

Sunday 3/30/14 at 12:00pm in Pope John Paul II Center in Yorba Linda

“Hollywood. PL” is a coffee table book that features the incredible stories of twenty-three acclaimed Polish-born filmmakers,

whose vision left an indelible mark on today’s Hollywood.

————————————————————————————————————-

***

Saturday, March 1st 2014 @ 7pm

Greater_Glory

Dear Friends

Please join us on Saturday March 1 2014  at 7 pm  for Movie night and lecture

“For Greater Glory – True story of Cristiada”  dir Dean Wright staring Andy Garcia  and  Eva Longoria

Village Theater 1140 North Tustin Str Orange Ca  92867

Click HERE for movie Trailer

This movie is about unknown part of Mexican history and question which is force for every nation ,”What is the Prize of Freedom”  last year we had a chance to see how Poland was answering this question during screening of “Black Thursday story of Janek Wisniewski ” and  ” The Death of Captain Pilecki  “.

Please join us on Saturday  March 1 to see this great movie and listen to lecture about this very interesting, proud and tragic moments of Mexican history.

Darek Swiatkowski Papa Club

***

Saturday February 01 2014

Bal Maskowy

BAL_MASKOWY

***
 
January 25 2014
 
Modjeska_logo
 
Klub Kultury im. Heleny Modrzejewskiej oraz Kongres Polonii Amerykanskiej Wydzial Poludniowej Kalifornii zapraszaja na wyklad/ spotkanie z prof. Markiem Chodakiewiczem w sobote, 25-tego stycznia br. o godz. 18 w Santa Monica Library, Martin Luther King Audytorium, adres601 Santa Monica Blvd, Santa Monica, CA 90401.
 
***Wstep wolny***
***************************************************************************************
 
Tematy Wykladu:
 
1. The Kosciuszko Chair of Polish Studies at the Institute World Politics
a. How was it originally established, what was the motivation behind it, its evolution over the last 15 years, what are the goals and the accomplishments to date?
b. How can Polonia help in its continuation and growth?
c. Your specific role and what is your vision for this institution?
 
2. Current political situation between Eastern European countries (mainly Poland) and the Unites States
a. US foreign policy toward Eastern Europe and particularly toward Poland
b. Influence of communism in present-day Poland. Is it or is it not, an issue?
c. Poland’s geopolitical situation.
d. Should or should not Poland be part of the European Union?

***

January 19 2014

Chor “Totus Tuus”

Click HERE for gallery of pictures from this event.

 chor_ koledowanie

***

January 11 2014

Kabaret Jana Pietrzaka

Click HERE to see YouTube video of this event.

Jan Pietrzak

***

November 9 2013

Teatr Lalkowy “Tecza”

Zlote_Serce

***

September 27 2013

Kabaret Mariana Opani

Kabaret_Mariana_Opani

***

October 10-14 2013

Polish Film Festival in LA Special Screenings in Orange County

Polish_Film_Festival

***

September 8 2012

1920 Bitwa Warszawska

1920_Bitwa_Warszawska

***

May 25 2012

Bokser

Bokser

***

April 28 2012

Rozyczka

Rozyczka

***

March 24 2012

The Death of Captain Pilecki

The_death_of_captain_pilecki

***

December 2 2011

Czarny Czwartek

Wolnosc_ma_zawsze_cene

***

March 21 2010

Zrobmy Sobie Wnuka

Zrobmy_Sobie_Wnuka

***

December 13 2010

Kto Nigdy Nie Zyl

Kto_Nigdy_Nie_Zyl

***

December 13 2009

Idealny Facet Dla Mojej Dziewczyny

Perfect_Guy_For_My_Girl***

 

Other Polish Links


-----------------------------------------------------------------
Please click below for current events at:
--------------------------------------------------------------------------

Modjeska_logo

Helena Modjeska Art and Culture Club

--------------------------------------------------------------------------

logoPL

 

Klub PIE - Towarzystwo Milosnikow Wiedzy
--------------------------------------------------------------------------

logoPL

 

Towarzystwo Patriotyczne - Fundacja Jana Pietrzaka
--------------------------------------------------------------------------

logoPL

 

Polish American Congress Southern California Division
---------------------------------------------